Завершено освячення Поклінного Хреста, молебний спів перед початком доброго діла та Чин благословення нового колодязя

Дата: 15.11.2019 08:35

Тринадцяте листопада 2019-го року назавжди увійде в історію Мирославки та літопис сільської церкви. Господь благословив цей осінній день ясною погодою. Парафіяни Свято-Покровського храму разом із настоятелем – ієреєм Михаїлом Худяковим – зустріли благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова), вітаючи хлібом-сіллю на землі Мирославській. Їх очі були наповнені особливою теплотою. На в’їзді до села з боку Демчина височіє Поклінний Хрест. Він споруджений за підтримки й допомоги підприємця Віталія Левицького та стараннями місцевих жителів, які давно прагнули наблизити цей час і ось дочекалися…

Кожен постарався внести свою лепту, ніхто не залишився осторонь. Олександр Нехворовський не вперше виготовляє Поклінний Хрест, це вже – п’ятий, говорить чоловік. У богоугодній справі йому допомагав Петро Петрук. Мешканці Мирославки та Демчина пишаються своїми вправними майстрами. Паламар Микола Лисюк чимало потрудився, аби упорядкувати навколишню територію та облаштувати майданчик, вклавши у працю частинку свого серця. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив Чин благословення і освячення новоспорудженого Хреста, йому співслужили настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. За Богослужінням молилися заступник сільського голови Швайківської ОТГ Роман Кваша та меценати-помічники. Урочисто й піднесено звучали голоси півчих Свято-Миколаївського собору: «Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и Святое Воскресение Твое славим…»

Невдовзі всі зібралися біля Свято-Покровського храму. Неподалік церкви будуватимуть нову дзвіницю. Духовенство звершило молебний спів про призивання помочі Святого Духу перед початком всякого доброго діла. І знову звучали привітальні слова, і світлішали обличчя, і відчувалося духовне єднання… Не заростає дорога до храму, здіймається молитва до Господа Бога… У ливарному цеху Бердичівського машинобудівного заводу «Прогрес» уже відлили три дзвони. Настане час, і вони зазвучать на повний голос, їх мелодіє лунатиме на всю округу – урочисто та радісно, у всій своїй красі!

Згуртована Свято-Покровська парафія на чолі з настоятелем – ієреєм Михаїлом Худяковим – живе насиченим духовним життям. Нещодавно біля храму спорудили колодязь, який з давніх пір вважається символом чистоти, мудрості та істини. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив Чин благословення нового колодязя у співслужінні духовенства. «Вода – початок життя, – звернувся отець благочинний до віруючих. – Хрещення Київської Русі почалося з Дніпровських вод. Київ – колиска святої віри наших предків. Нехай сяє сонце нашої віри над Україною!»

Додатково : фото та інформація з сторінки Бердичівського погляду

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)