Відкриття Алеї пам'яті загиблих воїнів України у Швайківській громаді: пам’ятаємо кожного, хто віддав життя за Батьківщину

  • 668

Фото без опису

Білими Ангелами в небеса відлітають найкращі, безстрашні, мужні Герої, що віддали свої життя за свободу рідної землі. Вони не зможуть більше промовити теплих слів своїм рідним та близьким. Не бачитимуть, як зростають їх діти, а хтось взагалі їх ніколи не матиме…. Вони любили життя, Україну та загинули за мир і спокій на рідній землі.

Символом вічної пам'яті про загиблих воїнів, жителів Швайківської громади, стане Алея пам'яті загиблих воїнів України.  Її відкриття – душевна потреба та необхідність, наша шана та вдячність цвіту українського народу, славним синам, які у розквіті сил віддали життя за Україну. Алея розташувалась у величному та гідному місці – поряд з церквою у селі Райки. Ініціював встановлення Алеї голова Швайківської громади Габріел Мкртчян.

Фото без опису

«Ми зібрались тут, щоб у скорботі низько схилити голову перед нашими земляками, які героїчно загинули, захищаючи Батьківщину. У цій страшній війні українці сплачують  дорогу ціну – життя найкращих співвітчизників. Вони є взірцем патріотизму самовідданості, відваги, вірності рідній землі. На жаль, ми їх вже не повернемо. Хочу попросити в Бога лише про одне, щоб наша Алея не поповнювалась новими іменами, щоб всі захисники повернулись до своїх рідних живими та здоровими. Як голова громади зроблю все для того, щоб ніхто й ніколи не забув наших воїнів», - наголосив голова Швайківської громади Габріел Мкртчян.

Фото без опису

Руслан Юсубов, Дмитро Кузьменко, Микола Кузьменко, Роман Юрчук, Вадим Петровський, Михайло Сергіюк, Сергій Дух, Ігор Цициморов, Ігор Мельник, Володимир Токарський, Сергій Шевчук, Василь Рогачов, Дмитро Яцканіч, Сергій Орлюк, Максим Білик, Олександр Дембіцький, Ігор Гусар, Михайло Толмачов, Руслан Михайленко, Олександр Боріков, Геннадій Трохимчук, Микола Ярмолюк, Артем Дереча… Війна забирає найкращих. Душа болить, розум відмовляється сприймати, за що така гірка плата… Вони стали янголами на Алеї пам'яті. Ми щиро молимося за кожного з них

На відкриття Алеї пам'яті завітав генерал-майор Збройних Сил України, Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ (2022-2023), учасник російсько-української війни Віктор Хоренко.

«Мене переповнює почуття гордості, що багато героїв розпочали свій шлях звідси, де живе частина моєї родини. Серце сповнене болю, бо ми втратили найкращих. Але сильнішим за біль є гордість. Ми повинні поважати захисників за їхній вибір та пишатися ними. Ми вшановуємо пам'ять Героїв, які без страху боронили нашу країну. Вони  є гідним прикладом для всіх нас. Сьогодні ми можемо говорити не тільки про Алею Героїв, а країну Героїв – воїнів, які пліч-о-пліч з побратимами боронять рідну землю. Закликаю жителів приходити сюди, розповідати дітям історії про захисників. Так ми зуміємо зберегти нашу пам'ять», - звернувся Віктор Хоренко.

«Ми зібралися, щоб відкрити Алею пам'яті, яка є невеликою частиною національної пам'яті, що формується в Україні. Ми повинні пам’ятати цих хлопців живими, здоровими, веселими, такими, якими вони були за життя. Настав момент, коли вони зробили свій вибір. Вони пішли і захистили Україну. Завдяки кожному з них ми сьогодні тут стоїмо, тут не рвуться снаряди... Пам’ятаймо про це та про кожного з них», - наголосив заступник голови громади Едуард Томашевський.

Настоятель Хрестовоздвиженського храму Православної церкви України протоієрей  Костянтин  Карпенко у співслужінні духовенства звершив  освячення Алеї пам'яті. Звертаючись до рідних загиблих Героїв, отець Костянтин розповів про нещодавню поїзду в зону бойових дій та історію про молодого воїна, який втратив у бою свого побратима-наставника, але постійно відчував його присутність, підтримку. Досвідчений захисник, немовби з небес, вказував шлях молодому бійцеві та незримо був присутній у його житті. Так і всі наші Герої спостерігають за нами з неба та оберігають нас.

Фото без опису

«Ми знаємо, що наші хлопці живі, вони поруч з нами, дивляться на нас, підтримують та допомагають. Ми завжди відчуємо їх  присутність», – звернувся отець Костянтин.

Звернулась до присутніх дружина загиблого воїна Сергія Духа – Олександра. Жінка закликає усіх до активних дій та підтримки тих, хто захищає Батьківщину. Олександра Дух подякувала керівництву громади за створення Алеї пам'яті.  

Втілення та реалізація великої справи – встановлення Алеї пам'яті у Швайківській громаді не обійшлося без підтримки підприємців та меценатів. Тож слова подяки адресуються: Артему Мкрчяну, Олегу Шевчуку, Віталію Левицькому, Віктору Вінцевичу, Василю Любченку, Юрію Богатирчуку, Андрію Зимі, Наталії Сінельніковій, Сергію Герману, Лесі Залевській, Ігорю Самсонюку, Ганні Гаврилюк, Аллі Шрам. Щира вдячність усім причетним.

Фото без опису

Віднині Алея пам'яті стане для всіх нас меморіальним осередком. Тут кожен може, схиливши голову, згадати в молитві наших воїнів, подякувати їм, побути наодинці зі своїми думками та вкотре усвідомити, що якби не вони, можливо, вже не було б і нас тут… Своїми словами, діями та вчинками будьмо гідними кожного з них, бо вони найкращі та найдостойніші серед нас...

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису