Звіт сільського голови Габріела Мкртчяна про підсумки роботи за 2024-й рік: «Громада — територія нашої спільної відповідальності та прийняття дієвих рішень»
Минув 2024-й рік… Майже три роки Швайківська громада, як і вся наша Україна, живе в умовах війни. Вона змінила життя кожного українця, увійшла в кожну оселю, торкнувшись своїм зловісним крилом. Сьогодні ми згадуємо виклики, які долаємо разом, і говоримо про наші досягнення та цілеспрямовані кроки до наближення омріяної Перемоги. Серед пріоритетних завдань — допомога Збройним силам України, підтримка родин військових та соціально вразливих категорій населення, зокрема вимушених переселенців. Попри труднощі й негаразди, ми докладаємо максимум зусиль, наполегливо працюємо і використовуємо всі можливості для розвитку нашої громади, прагнучи позитивних зрушень та змін у різних сферах. І найголовніше — ми об’єдналися й діяли згуртовано, а наші звершення та успіхи є результатом спільної роботи у різних напрямах діяльності.
Тож до вашої уваги звіт сільського голови про підсумки роботи за минулий, 2024-й рік, та окреслення першочергових завдань на наступний рік. Ми презентуємо наші спільні досягнення та дорожню карту для майбутніх дій і втілення запланованого.
Підтримка воїнів — пріоритет для громади
Підтримка воїнів, реагування на потреби й запити від військових частин — наша спільна відповідальність та обов’язок. Кожен із нас чітко усвідомлює, завдяки кому ми зустрічаємо світанки, ходимо на роботу й навчаємо дітей. Кому завдячуємо відносно спокійним «сьогодні» та намагаємось планувати «завтра». Сили безпеки й оборони України — наш захист, постійна підтримка, надія та віра у завтрашній день.
Протягом 2024 року на підтримку Сил безпеки та оборони з місцевого бюджету було спрямовано 630 тисяч гривень. Дякуємо нашим платникам податків за свідомість та розуміння.
Численні добрі справи й ініціативи для воїнів були втілені нашими підприємцями. Зокрема, за їхнього сприяння та фінансової участі придбано автомобіль, який допомагає нашим захисникам виконувати бойові завдання, переміщуватися між позиціями, рятувати життя військових і цивільних.
Вдячний підприємцям та аграріям за єдність і небайдужість. Упродовж трьох років повномасштабної війни вони роблять усе можливе, щоб військовослужбовці, які обороняють нашу країну від російського окупанта, були забезпечені всім необхідним. Наша активність, громадянська позиція, патріотизм і взаєморозуміння допомагають воїнам, вселяють віру в те, що наша держава має гідне майбутнє.
Суттєву підтримку захисникам надають наші старостинські округи, заклади освіти та культури громади. У 2024 році в кожному селі громади відбулися благодійні концерти. Маленькі й дорослі артисти Швайківської громади не лише зібрали кошти на підтримку Сил безпеки та оборони, а й подарували глядачам свій талант і незабутні миті відпочинку. Працівники старостинських округів постійно ініціюють збори на підтримку воїнів, передають продуктові та вітамінні набори, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки тощо.
Ми надаємо постійну допомогу й підтримку продуктами харчування підрозділам ЗСУ, що тимчасово перебувають на відносному відпочинку й злагодженні на території нашої громади. Жителі громади невпинно допомагають військовому шпиталю та іншим медичним закладам, де лікуються й відновлюють сили наші герої. Кожен із нас працює на своєму фронті.
Щодня Сили оборони демонструють мужність, бойову майстерність і витривалість. Тож підтримуймо їх і надалі, допомагаймо впевнено захищати рідну землю та відвойовувати кожен її куточок.
Збереження пам’яті про захисників
Збереження світлої пам’яті про воїнів — наш священний обов’язок. У 2024 році було відкрито Алею пам’яті, яка стала святим місцем для кожного з нас. Її відкриття — душевна потреба й необхідність, вияв нашої шани та вдячності цвіту українського народу, славним синам, які у розквіті сил віддали життя за Україну. Алея розташована у величному та гідному місці — поряд із церквою в селі Райки. Нині на Алеї нас зустрічають портрети 26-ти воїнів-героїв. Незабаром буде встановлено портрет Олександра Юрчука, який загинув наприкінці 2024-го.
Їхні світлини щодня нагадують про ціну кожної хвилини життя. Світлі очі та проникливі погляди озиваються гірким болем у наших серцях… Красиві, молоді, усміхнені, щирі, позитивні… Вони — цвіт нації, наша честь і гордість. Їм — наша шана, вдячність та вічна пам’ять...
Алея пам’яті стала для всіх нас меморіальним осередком. Тут кожен може, схиливши голову, помолитися за наших воїнів, подякувати їм, побути наодинці зі своїми думками й усвідомити, що якби не вони, можливо, вже не було б і нас тут… Своїми словами, діями та вчинками будьмо гідними кожного з них, бо вони — найкращі та найдостойніші серед нас...
Повсякденна діяльність
Зважаючи на всі виклики воєнного стану, сільська рада та її виконавчі органи забезпечують стабільну роботу установ, закладів і підприємств громади. Діяльність Швайківської сільської ради будується планово. Протягом 2024 року відбулося 14 засідань сесій, під час яких прийнято 208 рішень.
Питання стосувалися ухвалення та внесення змін до бюджету й цільових програм, управління комунальним майном, внесення змін до положень, статутів, регулювання земельних відносин тощо. Усі питання завчасно детально опрацьовувалися на засіданнях постійних комісій сільської ради відповідно до вимог законодавства і лише тоді виносилися на розгляд сесій. Такий підхід дозволив у конструктивному руслі працювати на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення.
У 2024 році проведено 16 засідань виконавчого комітету, на яких ухвалено 110 рішень, що забезпечують розвиток громади й захищають права її жителів. Найбільшу питому вагу серед них складали питання внесення змін та схвалення виконання цільових програм, встановлення піклування, надання статусу дітям, затвердження висновків комісій. Усі рішення, ухвалені сесіями сільської ради та виконавчим комітетом, опрацьовано, зареєстровано й оприлюднено на офіційному вебсайті громади.
За звітний період видано 379 розпоряджень сільського голови. До сільської ради надійшло 2805 звернень, із них 2643 вирішено позитивно, на 163 — надано роз’яснення.
Делеговані повноваження сільська рада виконує у сфері містобудування та архітектури. Зокрема, щодо присвоєння, зміни, коригування, анулювання адрес, видачі будівельних паспортів, постановки на квартирний облік.
Напрямів роботи у кожному відділі доволі багато. Ми працюємо, діємо та рухаємося вперед.
Про надходження та витрати
Протягом 2024 року, в умовах дії воєнного стану в Україні, своєчасно й у повному обсязі проводилося фінансування соціально-захищених видатків, здійснювався контроль балансу надходжень і витрат, а також стану виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.
За підсумками минулого року власні надходження до бюджету громади склали 25 817,7 тис. грн.
Найбільшу частку у загальній сумі надходжень бюджету сільської територіальної громади мають:
- податок та збір на доходи фізичних осіб — 12 221,5 тис. грн;
- орендна плата з юридичних осіб — 3 999,9 тис. грн;
- орендна плата з фізичних осіб — 1 000,1 тис. грн;
- єдиний податок із сільськогосподарських товаровиробників — 2 360,4 тис. грн;
- єдиний податок із фізичних осіб — 1 562,8 тис. грн;
- плата за надання адміністративних послуг — 2 844,6 тис. грн.
Найбільшими платниками податків, які формували бюджет громади, є: ПП «Слободище», ТОВ «Райки-Агроплюс», ТОВ «РАЙКИ УКРАГРО», ТОВ «Райківський гранітний кар’єр», ТОВ «Дружба 2020», ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)», ПП «Надія», ТОВ «Щебеневий завод "Райківський"», ТОВ «Українська солодова компанія».
Серед фізичних осіб-підприємців — Михалюк М. С., Прокопенко О. А., Боцян С. М., Кравець С. В.
У звітному періоді офіційні трансферти склали 24 767,6 тис. грн, із яких:
- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам — 16 879,7 тис. грн;
- базова дотація — 4 318,2 тис. грн;
- додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації, — 3 027,8 тис. грн;
- субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти — 82,3 тис. грн.
За підсумками 2024 року на видатки загального фонду з оплати праці й нарахування на заробітну плату з бюджету сільської територіальної громади спрямовано 37 357,8 тис. грн. Фактична чисельність працівників установ, закладів, відділів тощо за звітний період становила 215 штатних одиниць. На розрахунки за спожиті енергоносії спрямовано 1 933,3 тис. грн для 25 установ, закладів, відділів сільської ради.
З метою надання якісної первинної медико-санітарної допомоги жителям громади на фінансову підтримку КНП «Швайківський центр первинної медико-санітарної допомоги» спрямовано 3 167,6 тис. грн із загального фонду.
Для забезпечення безперебійного отримання медичних послуг вторинного рівня комунальному некомерційному підприємству «Центральна районна лікарня Бердичівського району» Гришковецької селищної, Райгородоцької, Семенівської та Швайківської сільських рад на оплату спожитих енергоносіїв спрямовано 500,0 тис. грн. Для КНП «Стоматологічна поліклініка Бердичівського району» Гришковецької селищної, Райгородоцької, Семенівської та Швайківської сільських рад — 10,0 тис. грн на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання стоматологічної допомоги учасникам бойових дій.
Упродовж 2024 року ми виділяли кошти на підтримку комунальної установи «Трудовий архів Бердичівського району» в сумі 40 тис. грн, зокрема 20 тис. грн на оплату комунальних послуг та енергоносіїв і 20 тис. грн — на заробітну плату та нарахування.
290 тис. грн із бюджету сільської ради були передбачені та спрямовані до обласного бюджету на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у Житомирській області. 50 тис. грн спрямовано на підтримку ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)» для придбання матеріалів, необхідних для переоснащення системи сигналізації з метою підвищення надійності ізоляції засуджених та поліпшення умов несення служби співробітниками установи.
Розвиток інфраструктури та благоустрій
Благоустрій — візитівка громади. Вдячний нашим жителям за активну життєву позицію й небайдужість у втіленні добрих намірів та ініціатив, спрямованих на поліпшення стану населених пунктів громади.
Надзвичайно важливою подією, що відбулася торік, стало відкриття дитячого майданчика й паркової зони у селі Райки. Побувавши там, ви отримаєте невимовну естетичну насолоду, відпочинете душею, наберетеся позитивних сил та енергії. Парк у Райках — істинне обличчя села, туристичний магніт, що зачаровує та надихає.
Грейдерування доріг місцевого значення й упорядкування кладовищ — важливі напрями роботи, реалізовані впродовж минулого року. У 2024 році вдалося провести поточний ремонт доріг в усіх населених пунктах громади.
Громада — територія нашої спільної відповідальності та прийняття дієвих рішень. Кожен робить свій внесок у загальний розвиток і процвітання території.
Здорова громада — успішна громада
КНП «Швайківський центр первинної медико-санітарної допомоги» постійно працює над підвищенням якості медичних послуг, які надаються населенню.
Упродовж 2024 року наші лікарі здійснили 9 832 прийоми пацієнтів, із них 3 035 — діти. Проведено 1 840 вакцинацій, вакциновано 458 осіб. За програмою «Доступні ліки» виписано 1 963 рецепти.
Процес укладання декларацій триває. Наші сімейні лікарі — Наталія Дрожжевкіна, Тетяна Складанчук, Олег Ковшиков, педіатри Галина Ковшикова та Зоряна Добровлянська — засвідчили високий фаховий рівень і здобули довіру пацієнтів. Комфортні й сучасні умови, що створюються в медичних закладах, роблять перебування пацієнтів затишним.
Відкриття амбулаторії в місті Бердичеві дозволило наблизити послуги вторинного рівня до мешканців громади та покращити фінансовий стан ПМСД за рахунок декларацій із жителями інших громад і міста Бердичів. Незважаючи на конкурентне середовище медицини Бердичева, догляд за своїм здоров’ям нашим лікарям довірили 820 громадян міста, що у фінансовому плані становить 640,668 тис. грн на рік.
У 2024 році відремонтовано приміщення фельдшерсько-акушерського пункту в селі Швайківка. Він перетворився на світлий і сучасний осередок здоров’я.
Надання медичних послуг нового рівня й створення комфортних умов для відвідувачів у приміщеннях ФАПів — серед пріоритетів громади.
На початку 2024 року за кошти сільської ради придбано автомобіль Ford Kuga, що значно поліпшив доїзд до пацієнтів. Також було придбано сечові та гематологічні аналізатори в амбулаторії закладу, сучасні кардіографи з автоматичною розшифровкою ЕКГ.
Кожен ФАП оснащений глюкометрами, одноразовими витратними матеріалами та сучасними дезінфікуючими розчинами. Заклади повністю забезпечені препаратами для надання невідкладної допомоги згідно з сучасними протоколами.
У планах на поточний рік — подальше зміцнення матеріально-технічної бази закладів та підвищення якості надання послуг.
Освіта, культура, молодіжна політика та спорт
Освіта завжди була й залишається нашим ключовим пріоритетом. Упродовж минулого року продовжувалися заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності закладів: зокрема, проводилася заміна старих дерев’яних вікон на сучасні металопластикові конструкції. Підвезення учнів і харчування — важливі складові роботи. Ми пишаємося успіхами та здобутками наших дітей і талановитих педагогів, які творять історію громади.
Відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму підпорядковані:
- 3 заклади дошкільної освіти,
- 4 заклади загальної середньої освіти,
- 7 клубних закладів,
- 5 бібліотек.
З метою надання якісних освітніх послуг, сприяння повноцінному фізичному та психічному здоров’ю учнів і вихованців, виховання справжніх патріотів України, формування загальнолюдських цінностей у 2024 році в освітянській галузі громади діяли цільові програми:
- Програма підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді Швайківської сільської ради на 2023–2027 роки;
- Програма надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку на території Швайківської сільської ради на 2022–2025 роки;
- Програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти на 2021–2025 роки;
- Програма розвитку освіти Швайківської сільської ради на 2024–2026 роки;
- Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021–2023 роки у Швайківській сільській раді;
- Програма розвитку фізичної культури та спорту Швайківської сільської ради на 2024–2026 роки;
- Програма «Здорова сім’я — здорова нація» на 2024–2026 роки;
- Програма організації підвезення учнів та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Швайківської сільської ради до місць навчання на 2023–2025 роки.
У 2024 році було призначено грошові винагороди обдарованим здобувачам освіти Швайківської сільської ради за участь і перемогу в обласних конкурсах та олімпіадах. Фінансування на 2024 рік становило 20 000 грн.
Протягом 2024 року, згідно із програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників, курси пройшли 55 педагогів громади на загальну суму 29 700 грн. Фінансування заходів із підвезення учнів та вчителів до місця навчання (роботи) здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Швайківської сільської ради. Кошторис затверджено в сумі 838 000 грн. Підвезення забезпечено шляхом відшкодування коштів перевізнику — ФОП Савчуку Андрію Миколайовичу.
Відповідно до Програми «Здорова сім’я — здорова нація» на 2024–2026 роки, затвердженої рішенням сесії VIII скликання Швайківської сільської ради № 833 від 29.02.2024, та на підставі поданих заяв (наказ № 47 від 04.12.2024) Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму виплатив одноразову грошову допомогу в розмірі 5 000 грн сім’ям, у яких дитина досягла 3-річного віку та проживає і зареєстрована у Швайківській громаді. Допомогу отримали 18 сімей на загальну суму 90 000 грн.
Усі заклади дошкільної освіти та 4 заклади загальної середньої освіти забезпечені укриттями (власними чи орендованими ПРУ в інших комунальних установах). У 2024 році в усіх закладах освіти встановлені тривожні кнопки на суму 45 219 грн.
На території Швайківської сільської ради протягом 2024 року функціонували 3 заклади дошкільної освіти, де працювали 3 різновікові групи. Дошкільну освіту в 2024/2025 навчальному році здобували 56 вихованців. Станом на 5 вересня 2024 року в закладах дошкільної освіти виховується 55 дітей, що становить 41% від загальної кількості дітей дошкільного віку (2–5 років). Усі п’ятирічні діти Швайківської громади повністю охоплені дошкільною освітою.
Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти
У 2024 році відділ та заклади освіти вжили заходів для належного забезпечення й поновлення матеріально-технічної бази установ: проводилися ремонти приміщень, створювалися відповідні санітарно-гігієнічні та безпечні умови для навчання й виховання дошкільнят. Для цього було залучено кошти місцевого бюджету. Усі заклади дошкільної освіти підключено до мережі Інтернет. Спільними зусиллями досягнуто відчутних результатів щодо модернізації дошкільної освіти громади.
У 2023/2024 навчальному році в 4 закладах загальної середньої освіти навчалося 476 здобувачів освіти, а станом на 1 вересня 2024 року — 485. Цьогоріч спостерігаємо певне збільшення кількості учнів.
На базі Мирославського ліцею імені О. І. Онишка працює група подовженого дня для учнів 1–4 класів.
У 2024 році відділ та заклади освіти вжили заходів для належного забезпечення й поновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, зокрема ремонту приміщень і створення відповідних умов для дітей. Для цього теж було залучено кошти місцевого бюджету.
Загалом уповноваженою особою відділу проведено 11 відкритих торгів на закупівлю товарів і послуг, укладено 160 договорів.
На придбання мультимедійного обладнання в 2024 році освоєно 374 417 грн (8 проєкторів та 6 принтерів). На облаштування кабінету «Захист України» в Мирославському ліцеї імені О. І. Онишка закуплено засоби навчання на суму 374 417 грн.
Станом на 1 вересня 2024 року в усіх закладах освіти проведено поточні ремонти, а також здійснено заміну вікон і дверей на металопластикові конструкції на суму 414 000 грн. У Швайківському ліцеї профінансовано облаштування бетонної відмостки вартістю 99 960 грн. Централізована бухгалтерія відділу ОМСКТ загалом провела видатки на 30,3 млн грн за загальним фондом і 1 млн грн за спеціальним фондом.
Для 10 осіб із особливими освітніми потребами організовано інклюзивне навчання.
Із жовтня 2024 року всі учні 1–4 класів харчуються безкоштовно.
Від плати за харчування звільнені учні пільгових категорій 5–11 класів та вихованці закладів дошкільної освіти (за наявності відповідних підтвердних документів). Харчування в закладах дошкільної та повної загальної середньої освіти організовано власними силами: страви готують штатні працівники закладів. На забезпечення харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти з місцевого бюджету виділено 583 159 грн 68 коп. Із жовтня 2024 року з державного бюджету додатково виділено 82 236,50 грн на харчування учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти.
З метою виявлення обдарованих дітей у закладах освіти та на рівні громади проводяться олімпіади, турніри й інші інтелектуальні змагання.
- У II етапі XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика взяв участь 21 учень (3–10 класи) закладів освіти Швайківської ОТГ.
- У II етапі Всеукраїнських олімпіад (листопад – грудень 2024 року) взяли участь 55 учнів закладів загальної середньої освіти громади. Дипломи I ступеня отримали 13 учасників, II — 21, III — 17.
- 4 грудня 2024 року в громаді проведено II етап XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У ньому взяли участь 10 учнів закладів загальної середньої освіти Швайківської громади.
Аналіз результатів III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад свідчить про успішність Швайківської громади в галузі освіти — учні виборюють призові місця як на обласному, так і на всеукраїнському рівнях.
Відповідно до плану заходів щодо підвищення рівня військово-патріотичного виховання молоді, піднесення престижу військової служби в Швайківському ліцеї працює гурток військово-патріотичного спрямування зі стрільби.
З метою вшанування пам’яті всіх співгромадян, які загинули внаслідок російської широкомасштабної війни проти нашої країни, в закладах загальної середньої освіти проводиться щоденна загальнонаціональна хвилина мовчання.
У звітному році на території громади провели заходи з нагоди національних, народних та державних свят, а також пам’ятних подій в історії України й області: Дня пам’яті та примирення, річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня Збройних Сил України, Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва, Дня Героїв Небесної сотні тощо. Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність у звітний період. Із початку широкомасштабної воєнної агресії російської федерації в громаді активно розвивається волонтерська робота, що тривала і в 2024 році у всіх закладах освіти та культури.
Фізична культура й спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні та збереженні здоров’я громадян, підвищенні працездатності й збільшенні тривалості життя. На території Швайківської громади немає закладів позашкільної освіти, проте на базі закладів освіти діють гуртки спортивного спрямування (футбол, шахи, стрільба, хореографія). Кожен заклад має спортивну залу й обладнання для занять спортом. Заклади освіти стали активними учасниками та переможцями спортивних змагань «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ». У селах функціонують стадіони та спортивна зала. Упродовж 2024 року на території громади організовували та проводили різноманітні спортивні заходи з окремих видів спорту (зокрема до Дня незалежності України, Дня захисників і захисниць України), а також міжшкільні змагання з шашок, настільного тенісу, футзалу, волейболу, велозаїзди, благодійні забіги. Щотижня, за сприятливої погоди, у с. Райки відбуваються футбольні матчі.
Начальниця відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Карпенко Жанна Євгенівна взяла участь у транзитному навчанні й обміні досвідом для тренерів і керівників відділів спорту, а також відвідала захід у штаб-квартирі Фонду Газоль у Сант-Бой-де-Льобрегат (Іспанія).
У Швайківській сільській раді з метою якісного виконання повноважень у галузі культури діє 7 комунальних закладів культури та 5 бібліотек, зокрема: будинки культури в селах Слободище, Швайківка, Мирославка, Малосілка та клуби в селах Райки, Катеринівка, Демчин і сільські бібліотеки в Райках, Малосілці, Слободищах, Швайківці та Мирославці. Загальна кількість працівників — 13 осіб.
Упродовж 2024 року комунальні заклади культури провели 401 культурно-масовий захід, серед них 59 концертів професійних і аматорських колективів, 25 виставок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, 209 культурно-освітніх та розважальних, 108 суспільно-політичних та інші заходи.
Діяльність відділу була зосереджена на підвищенні якості освітніх послуг, розвитку спортивної інфраструктури, популяризації культурних і туристичних ініціатив громади. Реалізовано низку заходів, спрямованих на забезпечення доступності освіти, підтримку молодіжних ініціатив, організацію спортивних змагань і культурних подій. Було досягнуто важливих цілей, що засвідчують поступальний розвиток громади.
Соціальна сфера
У складних умовах протистояння збройній агресії громада взяла на себе зобов’язання безумовного забезпечення соціальних гарантій. Усі можливі види пільг та соціальної допомоги жителі громади отримують своєчасно й у повному обсязі.
Упродовж минулого року працівниками відділу прийнято й опрацьовано через «Соціальну громаду»:
- 184 звернення щодо житлових субсидій;
- 107 субсидій на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу;
- 146 заяв на отримання пільг;
- 21 заяву про взяття на облік і видачу довідки ВПО;
- 14 заяв про призначення компенсаційної виплати на догляд на непрофесійній основі;
- 184 заяви для отримання державних соціальних допомог.
Відповідно до Програми «Турбота» протягом 2024 року одноразову матеріальну допомогу виплачено 15 особам на загальну суму 88 000 грн.
За кошти державного бюджету забезпечено житлом двох осіб з інвалідністю внаслідок війни II групи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також члена сім’ї загиблого.
На обліку в Швайківській сільській раді перебуває 53 внутрішньо переміщені особи.
Свої обов’язки й завдання своєчасно та в повному обсязі виконує комунальна установа «Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», на обслуговуванні якої перебуває 44 непрацездатні особи похилого віку, що отримують соціальну послугу «Догляд удома». Послуги надають 6 соціальних робітників.
З метою соціального захисту й підтримки жителів сільська рада вітає ювілярів, яким виповнилося 85 років і більше. Цим ми засвідчуємо шану й вдячність довгожителям, котрі діляться з нами життєвою мудрістю та надихають своїм досвідом.
До Дня осіб із інвалідністю 43 особам із інвалідністю I групи та дітям із цим статусом було надано гігієнічні набори від благодійної організації «Відкрите серце».
Спільно з відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму КУ «Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» організувала благодійну акцію «Добрі справи напередодні Дня Святого Миколая». Колективи закладів освіти приготували солодкі гостинці й обереги для підопічних комунальної установи та разом із соціальними робітниками відвідали одиноких осіб, подарувавши часточку тепла й милосердя.
На первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- під опікою — 15 дітей,
- у прийомній сім’ї — 3 дитини.
Проводиться робота щодо реалізації права дитини, яка втратила батьків, на виховання в іншій сім’ї. Показник влаштування дітей у сімейні форми виховання в Швайківській сільській раді становить 100% (обласний — 97,2%).
На території сільської ради проживає одна сім’я, яка виховує одну усиновлену дитину.
Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають в сільській раді, перебувають під контролем служби у справах дітей: регулярно перевіряються умови їхнього проживання, щорічно складаються звіти про стан утримання, навчання й виховання кожної дитини.
На обліку в службі у справах дітей також перебуває 16 дітей, які живуть у складних життєвих обставинах, у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Протягом 2024 року на облік поставлено 2 дитини з 2 сімей, 3 дітей з однієї сім’ї знято з обліку у зв’язку зі зникненням причин складних життєвих обставин.
Упродовж 2024 року проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 40 питань: про позбавлення батьківських прав, спори між батьками щодо виховання дітей, надання рекомендацій сім’ям незахищених категорій, питання щодо соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, заслухано звіти про утримання та виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників.
Служба у справах дітей організувала разом із благодійними організаціями святкування Дня захисту дітей та Дня Святого Миколая, де загалом охоплено 180 дітей, які отримали подарунки.
Протягом року всі сім’ї опікунів, сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, а також родини, що виховують дітей із інвалідністю, неодноразово отримували гуманітарну допомогу від різних благодійних фондів і неурядових організацій.
Швайківська сільська рада активно співпрацює з благодійними фондами «Рокада» та «Право на захист», релігійною місією «Карітас-Спес», християнською службою порятунку «Ангели радості», благодійною організацією «Save Ukraine», Церквою Різдва Христового. Співпраця триває.
Земельні відносини
У 2024 році відділом з юридичних питань та земельних відносин апарату було підготовлено 97 проєктів рішень сільської ради, які було підтримано постійною комісією з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою, що в подальшому були затверджені сесією Швайківської сільської ради.
За результатами опрацьованої документації було підготовлено проєкти рішень Швайківської сільської ради, згідно яких 51 громадянину було передано у власність земельні ділянки із цільовим призначенням - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) загальною площею 12,75 га.
2024 році продовжено практику продажу права оренди на земельні ділянки комунальної власності: проведено 7 земельних торгів, 6 із яких — на земельні ділянки водного фонду, 1 — на ділянку сільськогосподарського призначення. Загальна площа земельних ділянок водного фонду становить 42,59 га, а розмір річної орендної плати (загалом) — 164 116,79 грн; площа ділянки сільськогосподарського призначення — 8,1105 га, річна орендна плата — 90 001,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України передано в оренду 10 земельних ділянок загальною площею 45,4446 га, що додасть до бюджету 226 902,31 грн. Загальна кількість договорів оренди землі становить 192.
Керуючись статтями 127, 128 Земельного кодексу України, продано дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 0,2963 га, що принесло додаткові 169 200,00 грн до бюджету громади.
Оформлено право комунальної власності на 4 земельні ділянки з метою впорядкування місць видалення відходів на території старостинських округів.
Підсумовуючи результати роботи за минулий рік, можу впевнено сказати: спільними зусиллями нам вдалося реалізувати низку важливих завдань для розвитку громади. Попереду багато викликів, але ми переконані, що, об’єднавши зусилля, зможемо зробити громаду ще комфортнішою й успішнішою. Дякую кожному, хто своєю працею та ініціативністю робить внесок у її процвітання. Разом ми створюємо майбутнє нашої громади!
Габріел Мкртчян,
голова Швайківської територіальної громади