Ситуація з захворюваністю на дифтерію в Україні та області

Інформуємо, що за станом на 29.10.2019 в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, серед жителів Луганської, Хмельницької, Тернопільської, Закарпатської областей та м. Києва, з них 18 протягом жовтня. Їз 20 зареєстрованих у 2019 році хворих на дифтерію 19 дорослих. Небезпечність захворювання характеризується високою смертністю (50 випадків на 1000 захворівших).

У Житомирській області охоплено плановою вакцинацією від дифтерії лише 40,4% дорослого населення, серед дітей різних вікових груп охоплено 59% дітей до року, 80% шістнадцятирічних дітей. Відсоток охоплення щепленням недостатній, так як тільки при наявності 95% щепленого населення розповсюдження дифтерії стає неможливою.

Вакцинуватися безкоштовно можна у кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я первинного равня, які наразі забезпечені достатньою кількістю вакцин, перевірених Всесвітньою організацією охорони здоров'я, для всіх вікових груп.

Про ситуацію з захворюваністю на дифтерію в Україні та області