Історія с. Швайківка

Точних даних про походження села немає, але є всі підстави вважати, що назва села змінювалася. В давнину село називалося Свайківка, можливо через те, що сваї з’єднували дане село з сусідним селом Слободище. В «Історико-статестичному описі церков і приходів Волинської єпархії» із книги Н.І, Теодоровича у 1888р. зазначалося, що село називалось Швайківка Рятківської волості.


Історія с. Катеринівка

Село Катеринівка - розташоване за 15 кілометрів на північ від районного центру, за 4 кілометри на захід від залізнично­го полустанка Рея,поблизу автошляху Житомир-Вінниця. Площа села Катеринівка -91,3 га.

Село Катеринівка входить до складу Швайківської сільської ради.


Історія с. Слободище

Офіційною датою заснування села Слободище є червень 1510 року. Вперше документально назва села згадана в акті від 7 жовтня 1593 року в інвентарі маєтків, які належали Євстафію, Юрію, Петру та Олександру Тишкевичам-Логойським і знаходилися в Житомирському повіті Київського воєводства. В цьому документі зазначалося, що село поділялося на Старі та нові Слободищі, які розділялися замком. Назва села походить від слова «слобода», що означає свобода, так як Федір Тишкевич заселив в нових Слободищах вільних людей, а старі Слободищі він унаслідував від свого дядька Каленицького.


Історія с. Райки

Найдавніші історико-літературні дані, що ми маємо про село Райки відносяться до кінця XVI століття, при чому в цих звістках городище і вали називаються уже давніми.

«В археологічній карті Волинської губернії» В.Б.Антонович зазначає, що в селі Райках На високому березі річки Гнилопять збереглося чотирикутне городище 150 сажнів по колу.    Археологічні розкопки, які проводилися на території села Райки довели, що тут послідовно існували поселення трипільської культури, скіфського часу,  ранньослов’янські та слов’янські поселення кінця І тисячоліття.


Історія с. Мирославка

Мирославка  до 1960 року носило назву Голодьки. Розташоване на лівому березі річки Гнилоп'ятки (притока Гнилоп'яті), за 8 км. на північний захід від районного центру та за 2 км. від залізничної станції Демчин.  Через село проходить автошлях Бердичів - Шепетівка і залізниця Київ -Рівне.

Сільській раді підпорядковано с. Демчин , яке утворено в 1674 році.