Відділ з питань соціального захисту населення

апарату Швайківської сільської ради

Начальник відділу: Бурла Інна Ігорівна;

Спеціаліст 2 кат.:  Кравчук Лілія Григорівна;

Діловод:                 Рихліцька Надія Павлівна

Графік прийому громадян:

понеділок-п'ятниця з 8:00  до 17:00

перерва: з 13:00  до 14:00

вихідний: субота, неділя

Електронна адреса: 1803shvaykivka@ukr.net

Телефон: (04143) 4-02-03

Соціальний захист стає ближчим

З початку 2021 року, у зв’язку з децентралізацією, змінюються підходи щодо реалізації мешканцями Швайківської територіальної громади права на соціальний захист. Особливо в умовах карантину першочерговим є питання отримання громадянами різних видів соціальних послуг, максимально наближено до місця проживання.

Швайківська сільська рада активно включилась в процес переходу до моделі, яка дозволяє мешканцям найвіддаленіших сіл отримати послуги соціального характеру наближено за місцем проживання. Така модель передбачає впровадження на рівні територіальних громад програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та дозволяє провести усі формальності подачі заяви, зокрема, на призначення державних соціальних допомог, субсидій безпосередньо на місці, без відвідування районного центру. Це значно спрощує процес звернення за призначенням державних соціальних допомог та скорочує терміни їх надання.

«Соціальна громада» об’єднує у єдиному інформаційному середовищі прийом документів від населення, що знаходяться у старостатах з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, де безпосередньо визначається право, проводиться призначення та виплата державної соціальної допомоги. Швайківська сільська рада успішно приєднались до Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

Так, з 1 січня 2021 року усі звернення про призначення різних видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та компенсацій громадяни подають через «фронт-офіси» територіальної громади, які, у свою чергу, забезпечують їх передачу управлінню праці та соціального захисту населення Бердичівської райдержадміністрації.

Для виконання цих завдань функціонує  відділ з питань соціального захисту населення апарату Швайківської сільської ради. Функція  соціальних «фронт-офісів» у громаді забезпечується безпосередньо посадовими особами відділу в режимі віддалених робочих місць у старостатах, де мешканці можуть оформити заяву та надати необхідні документи (згідно переліку) для оформлення допомог, пільг та субсидій, а саме:

у двох старостинських округах (адмінприміщення старостинських округів):

- с. Швайківка, вул. Осівка 1а,

- с. Мирославка, вул. Шевченка,55

Мешканці громади через програмний комплекс «Соціальна громада» зможуть оформити 67 видів допомог, компенсацій, пільг та субсидій, в т.ч. основні з них:

• Допомога у зв’язку з вагітностю та пологами (непрацюючим жінкам);
  • Допомога при народженні дитини;
  • Допомога на дітей , над якими встановлено опіку чи піклування;
  • Допомога на дітей одиноким матерям;
  • Допомога при усиновленні дитини;
  • Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною;
  • Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
  • Тимчасова допомога на дітей батьки, яких ухиляються від сплати аліментів;
  • Державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю;
  • Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, що за висновком ЛКМЗ потребує постійного стороннього догляду на догляд за нею;
  • Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю  та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування;
  • Пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу;
  • Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.