Село Катеринівка - розташоване за 15 кілометрів на північ від районного центру, за 4 кілометри на захід від залізнично­го полустанка Рея,поблизу автошляху Житомир-Вінниця. Площа села Катеринівка -91,3 га.

Село Катеринівка входить до складу Швайківської сільської ради.

Село Катеринівка засновано в середині 19 століття, після селянського повстання 1844 року в селі Швайківка.

Першими мешканцями села були виселенці з села Швайківка. Названо село на честь поміщиці Катерини. В 1860 році Швайківський поміщик Узембло продав село Катеринівку Поміщику Піонтковському Октавіану Івановичу (купча гра­мота 41 від 17.06.1860року,зроблена в Волинській палаті народного суду).

Після реформи 1861 року, в час викупу селянами земель в селі нараховувалось 19 дворів,65 ревізьких душ.

На кінець 19 століття в селі було39 дворів і проживало 243 жителі.

За цей час село перейшло до поміщика Орла Митрофана, який на початку 20 століття на околиці села в Шваю побудував парового млина,якого в 20-х роках було розібрано і перевезено в Швайківку.

До 1917 року село входило до складу П'ятківської волості, Житомирського повіту, Волинської губернії. Після1917 року село входило до складу Троянівського району,а з 1926 року до Бердичівського.

Катеринівська сільська рада була утворена у 1926 році, до складу якої ввійшло село Агатівка.

В 1931 році селяни об'єдналися і створили сільськогоспо­дарську артіль ім.13 річчя РСЧА. Першим головою був Шевчук Ф.І.

8 липня 1941 року  село було окуповане німецькими загарбниками. 75 жителів села брали участь у війні. 41 з них загинули. 5 мирних жителів села було замордовано окупантами.

4 січня 1944року село було звільнено від фашистських загарбників.

На кладовищі села в братській могилі захоронено 79 воїнів, які визволяли село.

В 1950 році було об’єднано колгоспи сіл Катеринівка, Агатівка,Осикове з центром у селі Катеринівка.

В 1954 році до Катеринівської сільської ради було приєд­нано Осиківську сільську раду.

З 1959 року на території села розміщене бригадне госпо­дарство колгоспу «Новий шлях»,центральна садиба якого знаходиться в селі Швайківка.

В 1972 році на кладовищі села споруджено памятник воїнам-визволителям.

З 1975 року село входить до складу Швайківської сіль­ської ради.

В 1983 році в центрі села споруджено памятник воїнам односельчанам,які загинули на фронтах Великої Вітчизня­ної війни.

На даний час в селі працює клуб,бібліотека, фельдшер­ський пункт,магазин.

В 2008 році село було газифіковано. Земельні частки паїв громадян орендує ТОВ «Земельний Вал».