Штрафні санкції задля безпеки населення!

Штрафні санкції задля безпеки населення!

На сьогоднішній день встановлена адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Зокрема, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених, зокрема, законом "Про захист населення від інфекційних хвороб", а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями означатиме для громадян штраф:

• у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн);
  • на посадових осіб – розміром від двох до десяти тисяч НМДГ (від 34 тис. до 170 тис. грн).

Неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, а також ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб:

• у сумі від семисот до тисячі НМДГ (від 11,9 тис. грн до 17 тис. грн);
  • ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з цих правопорушень, тягнуть за собою накладення штрафу у сумі від тисячі до тисячі п'ятисот НМДГ (від 17 тис. грн до 25,5 тис. грн).

Законом вносяться зміни до статті 325 КК України, якими передбачено, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або свідомо могло спричинити поширення цих захворювань, передбачений штраф:

• від тисячі до трьох тисяч НМДГ (від 17 тис. грн до 51 тис. грн);
  • або арешт на строк до 6 місяців;
  • або обмеження волі на строк до 3 років;
  • або позбавлення волі на строк до 3 років;
  • ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.