26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії

  • 1387

Фото без опису

Щорічно,  у теплі і сонячні квітневі дні,  у дні, коли природа дарує людям нові барви, у  пам’яті  людей спливають спогади про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ століття – вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції.

У світі є небагато назв, що відомі краще, ніж «ЧОРНОБИЛЬ». Адже 26 квітня 1986 року сталася жахлива аварія на четвертому реакторі, що змінила наше життя на «до» і «після», аварія,  яка призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води та навколишнього середовища, завдала непоправних втрат – забрала людські життя. Ніхто і ніколи уже з впевненістю не зможе сказати скільки людей постраждало від Чорнобильського лиха, а скільки страждає і досі. Втрати після аварії незчисленні, а подвиг ліквідаторів – людство завжди вважатиме неоціненним.

Ми пам’ятаємо про мужність і самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла заради врятування життя і здоров’я нинішніх і прийдешніх поколінь. Уклін  їм, шана і довічна пам’ять.

26 квітня - є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму усіх ліквідаторів страшного лиха.

Вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи і ми вдячні їм за це.

Шановні ліквідатори, дорогі учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи! Ви врятували Україну і світ від страшної біди. Схиляємо голову перед вашою мужністю, почуттям обов'язку та відданістю Україні.

Зичимо доброго здоров'я, родинного затишку, благополуччя та мирного неба.

 

З повагою

Швайківський сільський голова                                                       Тарас ЯРИГІН