Швайківський сільський голова Тарас Яригін приєднався до соборного богослужіння, присвяченого дню пам’яті перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Барі у  Свято-Миколаївському храмі, що будується в селі Слободище.

  • 1160

Фото без опису

Чотирнадцятого серпня 2018-го року, коли Православна Церква вшановує Винесення Чесних Древ Хреста Господнього, віруючі Слободища вперше після буремних лихоліть 1944-го, під час яких у селі була знищена стародавня церква, зібралися на святковий молебень. Через місяць, 16-го вересня, Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив Чин освячення місця під будівництво Свято-Миколаївського храму. Крок за кроком недалеко від приміщення сільського Будинку культури, де колись височіла п’ятикупольна церква Миколая Чудотворця, зводиться храм за сприяння і допомоги головного мецената – депутата районної ради, керівника ПП «Слободище» Олега Шевчука. Дерев’яні стіни майже готові до початку внутрішніх оздоблювальних робіт, розповіла церковний староста Людмила Трохимчук«Низький уклін від усіх жителів нашому головному помічнику, справжньому господарю Олегу Антоновичу, який дбає про розвиток рідного села і відродження духовних традицій. Завдяки йому у нас постане храм – чудова архітектурна перлина і місце зустрічі з Богом»«Радість духовна охопила серця православних віруючих Слободища, – говорить парафіянка Ольга Плисківська. – Сьогодні світлий день, і ми чекаємо, коли буде освячено новий храм. Мешканці та уродженці села вже подарували парафії ікони ».

Двадцять другого травня водосвятний молебень у новоспоруджуваному Свято-Миколаївському храмі очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), йому співслужили настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Обухівки архімандрит Мануїл (Бицик), клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева ієрей Віталій Кльон та настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Віталій Левківський. Святкове богослужіння розпочалося піднесеним співом Пасхального тропаря: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав». До спільної молитви приєдналися голова Швайківської сільської ради Тарас Яригін, його заступник Роман Кваша, в. о. старости Слободищенського старостинського округу Ольга Ясінська і представники сільських рад сіл Райки та Слободище. Під склепіннями ще недобудованого храму тішив слух спів кліросу Свято-Миколаївського собору (регент – Олена Лисай).  

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) окропив віруючих святою водою і привітав зі святом – днем перенесення мощей святого Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у Барі, представивши ієрея Віталія Левківського, який Указом правлячого Архієрея, Митрополита Житомирського і Новоград Волинського Никодима, благословляється на служіння у Свято-Миколаївський храм с. Слободище: «На вашій землі зводиться прекрасний храм. Церква – це не лише споруда, а й люди, які прагнуть досягти єдності з Богом у Христі і без цього не мислять свого життя. Сюди вони приходять із молитвами, проханнями та сподіваннями. Відрадно, що влада об’єднаної громади йде назустріч прагненням парафіян. Щиро дякуємо керівництву Швайківської ОТГ, сільському старості та  меценату будівництва Олегу Антоновичу Шевчуку за розуміння, підтримку й допомогу. Велика подяка церковному старості Людмилі Костянтинівні Трохимчук за її небайдужість, ініціативність та відданість справі».

 Присутніх на богослужінні привітав зі святом голова Швайківської сільської ради Тарас Яригін, побажавши добра й тепла в серцях та домівках, миру в родинах і країні…