ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ!

  • 779

Фото без опису

ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!

 

До найбільш ризикових сфер діяльності щодо використання неоформленої найманої праці належить сфера сільського господарства.

На виконання доручення Прем’єр – міністра України від 22.01.2020 №2313/0/1-20 та від 17.02.2020 №6698/0/1-20 щодо детінізації ринку праці та погашення заборгованості із заробітної плати нагадуємо суб»єктам господарювання у сфері сільського господарства про те, що наймані працівники не можуть бути допущені до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Досить часто роботодавці не реєструють свою економічну діяльність, залучають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, чим позбавляють громадян усіх прав та соціальних гарантій (оплачуваної відпустки, страхових виплат у разі хвороби, безробіття, нещасного випадку, а також страхового стажу для виплати пенсії за віком, по втраті годувальника, по інвалідності тощо).

Крім того нагадуємо, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, що використовують найману працю, несуть суттєву фінансову відповідальність.

Враховуючи зазначене, звертаємось до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з найманими працівниками, не допускати порушень трудового законодавства. Адже оформлені трудові відносини – це запорука продуктивної праці та сталого бізнесу.