Громади зустріли Свято Меланки або Щедрий вечір напередодні Старого Нового року

Дата: 14.01.2021 11:01

Ввечері, 13 січня, за звичаєм, святкується День Преподобної Меланії. В народі це свято  відоме як Меланка/Маланка, Щедрий вечір або вечір напередодні Старого Нового року (Василя).

Меланка — це, перш за все, народні гуляння з піснями, щедрівками, театралізованими виставами, перевдяганням у тварин і фольклорних персонажів. Так, за традицією, дівчину прийнято переодягати у Василя, а хлопця — в Меланку.

На свято Меланки прийнято щедрувати та ходити з вертепом. Такий святковий вертеп завітав і до керівництва громад і району та їх трудових колективів.

Наслідуючи українську новорічну обрядовість, аматори Центру культури і дозвілля Райгородоцької сільської ради підготували театралізоване дійство. Вони щедрували, колядували та водили «козу», бажали всім добра, мирного неба, міцного здоров’я.

Керівники громад, у свою чергу, привітали усіх зі святами, подякували за подарований гарний настрій та щедро віддячили солодкими подарунками.