16 січня вшановуємо захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2021 12:20

Сьогодні, 16 січня 2021 року, в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників назвали «кіборгами», а форпост кіборгів став символом мужності, оплотом українського духу.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчилися після повного руйнування обох терміналів і диспетчерської вежі аеропорту. В обороні також брали участь волонтери і медики.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових, поранені понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, частину – посмертно.

Сьогодні відзначається День захисників Донецького аеропорту та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон», – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців. Пам’ятаймо ж про їх мужність та відвагу, вшануймо їх хвилиною мовчання…