Меморандум про партнерство Бердичівської міської та Швайківської територіальних громад: крок до добросусідства та взаємовигідного співробітництва

Дата: 31.03.2021 15:30

Голови Бердичівської міської та Швайківської територіальних громад підписали Меморандум про партнерство. Габріел Мкртчян та Сергій Орлюк розуміють, що одним з головних завдань органів місцевого самоврядування є створення комфортного та безпечного середовища для громадян. А забезпечити це можна лише на основі розумного зростання у своїй громаді та взаємовигідного співробітництва з сусідами.

«Наші територіальні громади пов’язані низкою економічних, соціальних та культурних зв’язків. Вони є основою спільного розвитку та мають величезний потенціал для зростання. Однак цей потенціал може бути використаний найбільш продуктивно лише за умови нашої тісної співпраці та встановлення режиму партнерства та добросусідства між нашими громадами», - йдеться в тексті Меморандуму.

В сучасних умовах розвитку суспільства лише партнерство може зробити кожну з громад сильнішою, конкурентнішою та успішнішою.

«Швайківська територіальна громада відкрита до співпраці з громадами-сусідами. Впевнений, що втілення в життя спільних проєктів та програм, обмін досвідом принесуть користь для наших жителів», - зауважив голова Швайківської громади Габріел Мкртчян.

Тож розвивати досягнуті домовленості, згідно викладеного у Меморандумі про партнерство,  підписанти мають:

• Усвідомлюючи важливість та невідкладність створення умов для розумного зростання територіальних громад міста та громадсусідів;
  • Враховуючи бажання жителів, що проживають в сусідніх громадах, мати нормальне транспортне сполучення, адекватний рівень та якість медичних, освітніх та інших послуг;
  • Розуміючи важливість збалансованого і розумного використання територій громадпартнерів, збереження найбільш цінних земель, об’єктів природної та культурної спадщини;
  • Дбаючи про врахування інтересів громад, підписантів Меморандуму, при реалізації обласної стратегії регіонального розвитку, у тому числі, через важливі проєкти;

- Відзначаючи необхідність погодженого просторового планування та розміщення об’єктів, що впливають на значні території в громадах.