Призначення субсидії сім’ям, які мають заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги

Дата: 22.04.2021 12:44

Умови та порядок надання громадянам субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг визначаються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ №848 від 21.10.1995 року (в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 року №807).

Субсидія не призначається сім’ям, які мають прострочену понад три місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн).

З метою призначення субсидії з 1 травня 2021 року на наступний термін, у разі наявності заборгованості, необхідно терміново вирішити питання її погашення або укласти з надавачами послуг договір про її реструктуризацію.

За умови документального підтвердження протягом двох місяців сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку неопалювального (опалювального) сезону. В іншому разі субсидія призначається з місяця, наступного за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.

Після подання документального підтвердження сплати заборгованості (укладання договору про її реструктуризацію) субсидія на наступний період буде призначатися у грошовій безготівковій формі.

Громадянам, які одержували субсидію в опалювальному сезоні й у них відсутня заборгованість з оплати послуг, на наступний період субсидія призначається у готівковій формі.

Тетяна Носадчук,

начальник відділу з питань соціального захисту населення