Двом загиблим Героям, жителям Швайківської територіальної громади, присвоєно звання «Почесний громадянин Бердичівського району» посмертно

Звання «Почесний громадянин Бердичівського району» посмертно удостоєні 34 жителі Бердичівського району, що загинули у зоні проведення бойових дій.  Серед них – двоє жителів Швайківської територіальної громади - Дмитро Кузьменко та Руслан Юсубов. Відзнаки отримали рідні загиблих Героїв. Церемонія вручення відбулась на базі дитячо-юнацького оздоровчого  табору «Березовий гай».

Вшанувати пам'ять полеглих воїнів та згадати кожного поіменно вважає своїм обов'язком голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчян.

«Жодні слова не зменшать біль втрати для рідних та близьких загиблих. Низький уклін усім воїнам, що захищають наш мир та спокій. А загиблим – Царство Небесне та вічний спокій», - зауважив Габріел Мкртчян.

Юсубов Руслан Бакирович

Дата та місце народження: 23 грудня 1974 р., с. Вигода, Біляївський район, Одеська область;

Дата та місце загибелі: 29 липня 2016 р. (помер від поранень);

Звання: солдат;

Підрозділ: 53-я окрема механізована бригада;

Обставини загибелі: помер 29 липня 2016 р. у Харківському військовому госпіталі від раніше отриманих травм;

Сімейний стан: залишились громадянська дружина та прийомна дочка;

Місце поховання: с. Слободище, Бердичівський район, Житомирська область.

Кузьменко Дмитро Павлович («Кузя»)

Дата та місце народження: 28 березня 1991 р., с.Райки Бердичівського району Житомирської області;

Дата та місце загибелі: 13 травня 2020 р., м. Краматорськ, Донецької області;

Звання: сержант;

Підрозділ: 47-й окремий загін спеціального призначення;

Обставини загибелі: загинув 13 травня 2020 р., поблизу м.Краматорськ на Донеччині під час елементів десантування з малої висоти з вертольоту у воду;

Сімейний стан: залишились батьки та сестра;

Місце поховання: с.Райки, Бердичівський район, Житомирська область.

Указом Президента України № 360/2020 від 27 серпня 2020 року «За особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).