Рятувальники закликають дотримуватися правил безпеки під час святкування Водохреща

  • 344

Фото без опису

Шановні громадяни! Наближається одне із найважливіших релігійних свят — Водохреща, Саме 19 січня люди масово йдуть на водойми аби зануритися у крижану воду. Бердичівське РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області звертається до Вас бути обачливими, відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил безпеки, щоб уникнути виникнення надзвичайних подій та трагічних наслідків на водоймах під час Водохреща.

Ні в жодному разі не можна пірнати у воду з ходу, заходити в ополонку потрібно повільно і акуратно. Глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 метра, по периметру купелі створюється огорожі з ліхтарями: у нічний час вода, а також всі підходи до неї повинні бути освітлені. Слід уникати великого скупчення людей біля купелі, щоб уникнути провалів під лід. Всі глядачі повинні знаходитися на березі, а охочі зануритися - обережно підходити до ополонки по черзі.

Щоб уникнути нещасних випадків, купатися треба тільки в спеціально обладнаних місцях, де забезпечена безпека, при купанні не допускати переохолодження організму. Не рекомендується купання особам з різко вираженими хронічними захворюваннями (серцево-судинної системи, органів дихання, опорно-рухового апарату). Крім того, співробітники ДСНС нагадують, що купання в ополонці і вживання алкоголю - несумісні.

Можливо всі ці вимоги виглядають для Вас занадто суворими. Але виконавши все, як вимагають правила, ви будите спокійні та свято не буде затьмарене безглуздою випадковістю.

 

Заступник начальника Бердичівського РУ ГУ

ДСНС України у Житомирській області 

підполковник служби цивільного захисту  В. Є. Рейко