Пожежна безпека при заготівлі сіна та соломи: яких правил варто дотримуватись

  • 394

Фото без опису

З початком сезону заготівлі грубих кормів (сіно, солома та ін.) поблизу будівель та споруд житлового призначення, до Бердичівського районного управління надходять все нові повідомлення щодо порушення сусідами правил пожежної безпеки під час їх складування. Отже, щоб у випадку виникнення пожежі грубих кормів вогонь не розповсюдився до сусідніх будівель та споруд, Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 30.12.2014 року №1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 березня 2015 р. за № 252/26697.

  • Пунктом 11.1, глави 11, розділу VI визначено, а саме: сіно, солому та інші грубі корми необхідно складувати в найбільш віддаленому від житлового будинку і господарських будівель місці (на відстані не менше 10 м). Дозволяється зберігання вказаних кормів у неопалюваних господарських будинках, у тому числі, на горищах;
  • пунктом 11.2, глави 11, розділу VI визначено, що розпалювання багать для спалювання сухого листя, бадилля, сміття на території житлових будинків, індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків дозволяється на відстані не менше 15 м від житлових та господарських будинків та споруд. Забороняється розведення багать у вітряну погоду.

Порушуючи вищевказані правила, Ви наражаєте на вогняну небезпеку свої та сусідські будівлі і споруди, чиєсь здоров’я і навіть життя. У разі виникнення пожежі телефонуйте за номером 101!

Будьте пильними!

 

Головний інспектор Бердичівського РУ    

Сергій ГОМОНЮК