ДАРУНКИ ЛІСУ НЕ ЗАВЖДИ БЕЗПЕЧНІ!

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді і до смерті. Гриб – не вовк. Сам нікого не з’їсть. Він може бути небезпечним тільки тоді, коли його з’їдять. Отже, треба знати, які гриби їстівні, а які ні. І знати напам’ять, безпомилково.

Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро що багато людей роблять висновки щодо цього лише на основі свого гіркого досвіду.

НЕ ЗБИРАЙТЕ ГРИБИ:

-    якщо ви не впевнені, що знаєте їх;

- поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках;

- невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення – „бульба” покрите оболонкою;

-   з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі;

- пластинчаті – отруйні гриби маскуються під  „шампіньйони”, „печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні шапки гриба білого кольору.

СИМПТОМАМИ ОТРУЄННЯ Є:

- нудота, блювання, біль у животі, посилення потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

ПРИ ОТРУЄННІ ГРИБАМИ НЕОБХІДНО:

-   викликати швидку медичну допомогу;

- промити шлунок випивши 5-6 склянок кип’яченої води, або блідорожевого розчину марганцівки;

-   викликати блювоту натиснувши пальцями на корінь язика;

- випити 4-5 таблеток активованого вугілля, коли промивні води стануть чистими.

ПРИ ОТРУЄННІ ГРИБАМИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-  вживати будь які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко – може прискорити всмоктування токсинів у кишківник.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ ДУЖЕ ВАЖКО ПІДДАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЮ.

НАСТІЙНО РАДИМО:

-  купуйте гриби тільки у відведених для їх продажі місцях;

- збирайте і купуйте тільки ті гриби, про справжність яких ви впевненні.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій Ви збережете своє здоров’я та здоров’я ваших рідних.

Головний інспектор відділу ОНПР

Бердичівського РУ ГУ ДСНС України