У Швайківській громаді зафіксовано випадок африканської чуми свиней

  • 329

Фото без опису

Комплекс ветеринарно-санітарних заходів діятиме на території Швайківської громади впродовж 40 днів. Причина - спалах африканської чуми свиней в одному з домогосподарств села Швайківка. Затверджений рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній військовій адміністрації план заходів спрямований на недопущення подальшого розповсюдження інфекції. Протиепізоотичні заходи були затверджені на засіданні відповідної комісії, що діє при військовій адміністрації та вступають в силу з  12 червня.

Як стало відомо під час засідання комісії, в одному з домогосподарств села Швайківка було виявлено спалах даного захворювання. Дане господарство було оголошено епізоотичним вогнищем щодо африканської чуми свиней. Починаючи з 12 червня, у ньому встановлено карантин.

Згідно рішення комісії, зоною захисту встановлено території сіл Швайківка та Райки, у якій діяти заборона забою та продажу домашніх тварин. Зона нагляду обмежується територією населених пунктів – сіл Слободище, Малосілка, Мирославка, Скраглівка, Агатівка, Катеринівка, Гвіздава та селища Берізки. Спеціалісти здійснюють подворовий обхід для визначення кількості утримуваних свиней.  Мобільна група у складі представників Бердичівського районного відділу поліції та районного управління Держпродспоживслужби буде здійснювати контроль за переміщенням сільськогосподарських тварин, продукції з них у зоні захисту.

Було створено групу для вилучення тварин з особистого домогосподарства, що визначено вогнищем захворювання, тобто, у селі Швайківка.

Керівникам свиногосподарств усіх форм власності та власникам і користувачам мисливських угідь рекомендовано посилити контроль за дотриманням «Закритого режиму» утримання тварин, не допускати використання в кормах свиней харчових відходів, що утворилися в місцях громадського харчування, закладах відпочинку та інших установах, незалежно від форм власності.

Карантин буде знято через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній військовій адміністрації.

Фото без опису