«Ні, я жива! Я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…»: у Швайківській громаді відбувся літературний конкурс, присвячений дню народженню Лесі Українки
Її поезія навчає сміятися крізь сльози, сподіватись без надії, жити та відкидати сумні думки. А ще бути сильними, освіченими та принциповими. 25 лютого виповнилось 154 роки з дня народження геніальної письменниці, феноменальної жінки у світовій культурі Лесі Українки. Її аристократизм, сила, талант у поєднанні з шаленою працьовитістю, сила духу та незламність надихають та захоплюють.
Літературний конкурс серед учнівської молоді, присвячений дню народженню Лесі Українки «Ні, я жива! Я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира», відбувся 25 лютого у Швайківській громаді. Ініціаторами його проведення традиційно виступили голова громади Габріел Мкртчян та начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Жанна Карпенко. Приємно відзначити, що цьогоріч участь у конкурсі взяли не лише учні нашої громади, а й сусідньої Райгородоцької. Загалом, конкурс зібрав 35 юних читців-декламаторів, прихильників творчості видатної поетеси.
Рівень майстерності виконання поезій та акторського мистецтва конкурсантів оцінювало поважне журі. А критеріями для оцінювання стали: майстерність виконання, сценічна культура читця, зокрема, манера читання, голос, дикція, сценічний одяг тощо. Конкурс проводився у трьох вікових категоріях, а саме: 5-10, 10-13 та 14-17 років.
З вуст учасників прозвучали найвідоміші поезії видатної Лесі України. Атмосфера літературно-мистецького дійства була наповнена глибиною слова та щирістю почуттів, адже твори поетеси набувають все більшої актуальності, торкаючись потаємних струн людської душі. Конкурс, що відбувся у Швайківській громаді вкотре нагадав про невмирущу силу слова поетеси, яке продовжує надихати на боротьбу за свободу думки та незламність духу.
Найочікуваніша мить – нагородження переможців, які були визначені у кожній віковій категорії. Отож, у категорії 5-10 років перемогу здобули Вікторія Карпенко (Райківська гімназія) та Софія Лисенко (Швайківський ліцей); 11-13 років – Катерина Ювженко (Райківська гімназія), Вероніка Базилівська і Дмитро Мельничук (Райгородоцький ліцей), Анастасія Нехворовська (Мирославський ліцей ім. О. І. Онишка); 14-17 років – Валерія Дудар, Інна Бондарчук, Анастасія Стецюк, Олександра Вільчинська (Романівський ліцей), Анна Федорчук (Слободищенська гімназія), Вероніка Станкевич (Швайківський ліцей).
«Естетичну насолоду та задоволення пощастило сьогодні отримати усім присутнім. Наші діти – талановиті, артистичні та щирі. Переконаний, конкурс надалі збиратиме все більше учасників і не лише з нашої громади, адже культура об’єднує», - звернувся Габріел Мкртчян. Голова громади подякував за чудову організацію конкурсу Жанні Карпенко та працівникам галузі культури.
«Мені надзвичайно приємно бути тут сьогодні з вами. Вдвічі приємніше, що Швайківська громада є громадою, де шанують слово та розвивають культуру, проводять літературні конкурси та мистецькі заходи. Мова, культура, село тримають та визначають генотип нації», - зауважив Валерій Хмелівський. Член журі наголосив, що виступи конкурсантів були гідними та оригінальними, тому в кожній віковій категорії визначено по кілька переможців.
Усі учасники конкурсу були нагороджені подарунками від відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Швайківської громади. За ініціативи Габріела Мкртчяна, присутні на заході пані й панянки отримали квіти з нагоди Дня української жінки. Разом діти сплели символічний віночок пам'яті для видатної поетеси, додавши до нього квіти барвінку, ромашки, деревію, безсмертника, волошки, калини…
Зі словами вітань до присутніх за дорученням освітян Райгородоцької громади звернулась вчитель української мови та літератури Маркушівського ліцею Неля Попова. Педагог подякувала за чудовий захід та гостинний прийом.
Леся Українка, мабуть, для кожного з нас стала уособленням української стійкості. Її творчість нагадує нам про силу жіночої душі, яка долає всі труднощі й не зникає у вирі подій. Літературні читання, присвячені дню народженню Лесі Українки, важливі для збереження й популяризації творчості видатної поетеси. Вони сприяють поглибленню знань про українську культуру та літературу, об’єднують навколо спільних цінностей…