Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно – територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID – 19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС.

Карантинні обмеження для «зеленої зони»:

• у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або распіратора;
  • проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;
  • кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Регіони, що постійно перебувають в зеленій зоні, не потребують окремого втручання та посилення протиепідемічних заходів на національному рівні.

Водночас, якщо протягом п’яти днів будуть змінюватися зазначені показники, регіон переходитиме або в жовту зону, або в помаранчеву, або в червону.

Відповідно до постанови, регіоном зі значним поширенням COVID – 19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

• завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID – 19, становить більш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID – 19 становить більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID – 19 становить  більш як 10%;

У залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID – 19 на території регіону або окремих адміністративно – територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи. Дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року.