Як захиститися від коронавірусу та зупинити його поширення

Коронавірус створив нову реальність, змінивши наше життя і весь світ.

Щодня ми отримуємо безліч інформації, яку потрібно миттєво "переварити". Ось кілька порад, які вам допоможуть.

Як захистити себе?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), головне в профілактиці зараження коронавірусом - гігієна.

• Часто і ретельно мийте руки водою з милом або розчином на спиртовій основі. Це знищує віруси, які можуть бути у вас на руках.
  • Не торкайтеся очей, носа та рота. Руки торкаються багатьох поверхонь, і на них може потрапити вірус, а звідти - у ваш організм.

Як зупинити поширення?

• Прикривайте рот під час кашлю чи чхання зігнутим ліктем або одноразовою серветкою.
  • Використані серветки негайно викидайте у смітник, щоб вірусні частки не заражали інших людей.
  • З тієї ж причини необхідно триматися на відстані не менше двох метрів один від одного - це приблизно на відстані двох витягнутих рук.
  • Людей також просять залишатись вдома і виходити лише у разі крайньої потреби, щоб зменшити контакт з тими, хто кашляє та чхає.
  • Експерти ВООЗ також радять уникати рукостискань під час зустрічі. Привітатись можна кивком голови, помахом руки або поклоном.

Чи допомагають маски та рукавички?

• Прості маски, подібні до тих, які ви купуєте у супермаркеті, не захистять вас від зараження. Вони надто вільно фіксуються на обличчі, не закривають очі, їх також не можна носити протягом тривалого часу.
  • Але вони знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від інфекції, що передається через брудні руки до рота.
  • Часто в інфікованих людей симптоми можуть взагалі не проявлятися, тому маски в громадських місцях не зашкодять.
  • Щодо рукавичок, ВООЗ говорить, що часте миття рук ефективніше захищає від COVID 19, ніж гумові рукавички.
  • Збудник може забруднити рукавички. Торкаючись після цього обличчя, ви переносите вірус з поверхні рукавичок на обличчя і ризикуєте заразитися.

Як дізнатися, чи є в мене Covid-19?

Основні симптоми коронавірусу: підвищення температури тіла і сухий кашель - це те, на що варто звернути увагу.

У деяких випадках виникають біль в горлі, головний біль та діарея. Однак все частіше лікарі говорять про нові симптоми: втрату смаку та нюху.

Що робити, якщо є симптоми?

ВООЗ радить залишатися вдома до повного одужання навіть з легкими симптомами захворювання, такими як головний біль і легкий нежить.

80% випадків Covid-19 перебігають у легкій формі, тому дуже важливо уникати контакту з іншими.

Якщо у вас лихоманка, кашель і утруднене дихання, зверніться до лікаря, адже це може бути пов'язано з респіраторною інфекцією або іншими серйозними захворюваннями.

Зателефонуйте заздалегідь і поговоріть з вашим лікарем - так він зможе швидко направити вас до потрібної медичної установи.