З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 7 тисяч 800 вибухонебезпечних предметів

  • 647

Фото без опису

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 15 березня, здійснено 25 виїздів, під час яких виявлено 65 боєприпасів.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 7 тис. 788 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 14 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

 

Головний інспектор Бердичівського

міськорайонного відділу Управління ДСНС

України у Житомирській обл.

Віталій Пилипчук