Міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе»: долучаймось до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України

  • 476

Фото без опису

Створення єдиної бази народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецептів їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл/міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки) – такі заходи має на меті міжнародний культурно-соціальний проєкт «Таємниці України для тебе», долучитись до якого запрошують мешканців Швайківської  територіальної громади.

Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених в давній «черпаний» спосіб, і подарованих в Національну бібліотеку України ім. Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники презентуватимуть в усіх обласних центрах України та подарують їх в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії і українській діаспорі за кордоном.

Зі зразків ремісничих витворів, моделей одягу, картин буде зібрана інтерактивна виставкова експозиція з подальшою презентацією в різних дипломатичних установах за кордоном. За результатами проєкту організатори також створять міжнародну онлайн-платформу для українських митців, де  розмістять їхні роботи, коротку інформацію про вид ремесла та його особливості, контакти майстрів. 

Під час пандемії коронавірусу в Україні активно розвинувся внутрішній туризм, який дав можливість більше дізнатися про чудові місця. В рамках проєкту буде створено цікаві історико-культурні та гастрономічні маршрути регіонами України під назвою: «Зустрінемо, розкажемо, навчимо, пригостимо».

Запрошуємо жителів Швайківської територіальної громади до участі в проєкті «Таємниці України для тебе». Учасниками проєкту можуть бути дорослі та діти, майстри народного мистецтва, суб'єкти туристичної діяльності усіх форм власності (музеїв, туристичних організацій), представники місцевих громад, навчальних закладів та інші.

Кількість робіт від одного учасника – необмежена. Подати заявку можна як одноосібно, так і колективно.

Попередні пропозиції надсилате на електронну адресу: olenarobota@ukr.net

Прийом заявок на участь у конкурсі з 12.04.2021-25.06.2021 р.р.

Організатори обіцяють, що активні учасники та переможці отримали 150 цінних подарунків та грошових премій.