Голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчян: умови перебування засуджених у Райківській виправній колонії істотно покращились

Завітати, побачити все на власні очі та зробити відповідні висновки. Голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчян спільно з першим заступником голови Бердичівської районної державної адміністрації Сергієм Бакуменко та заступником голови Бердичівської районної ради Володимиром Діхтярем відвідали Державну установу «Райківська виправна колонія (№73)». Начальник закладу відбування покарань  Віктор Муц продемонстрував учасникам візиту умови відбування покарання засуджених до позбавлення волі, поінформував про хід виконання ремонтних робіт в установі, ознайомив з ближчими планами та перспективами.

Державна установа «Райківська виправна колонія (№73)» неодноразово потрапляла в поле зору влади різних рівнів та громадськості. Зокрема, наприкінці 2016 тодішній Генеральний прокурор Юрій Луценко назвав колонію однією з найгірших в Україні, про що свідчать фото та відео, опубліковані на численних новинних сайтах. Позитивні зміни в установі розпочались, коли у її керма став новий начальник Віктор Муц.

За останні кілька років у державній установі вдалось провести ремонті роботи в кімнатах для короткотривалих побачень засуджених, відділеннях соціально-психологічної служби, де приживають засуджені. Проведено благоустрій території установи. На  клумбах висаджено троянди та кущі самшитів, за якими засуджені із задоволенням доглядають. Створені умови – приємно вражають.

«Райківську виправну колонію не впізнати. Умови перебування засуджених істотно покращились. І навіть у деяких моментах наближені до санітарно-курортних. Але всі ми розуміємо, що це виправний заклад. Тож бажаю засудженим переоцінити своє життя, вчинки та покинути установу новими людьми. Тим паче, умови для перевиховання створені ідеальні», - переконаний голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчян.

Нині у різних куточках установи тривають ремонтні роботи. Позитивно змінюється третя ізольована дільниця. Своєї черги чекає – четверта ізольована дільниця. Значних фінансових вкладень потребує банно-пральний комбінат, стан якого залишає бажати кращого. Роботи вдається виконувати за рахунок доходу, отриманого від виробничих потужностей, що діють при установі. Фінансову підтримку надає держава та область. Не стоїть осторонь Швайківська територіальна громада, на території якої розташований заклад.

«Роботи триватимуть й надалі. Їх продовження стане можливим за наявності коштів. Нам важливо створити належні умови для перебування засуджених», - наголосив начальник установи Віктор Муц.

Зазначимо: нині у виправному закладі відбувають покарання 574 засуджені. У спілкуванні з головою Швайківської територіальної громади жодних скарг на перебування в установі не висловили. Натомість зауважили про бажання покінчити з кримінальним минулим та стати соціально активними громадянами.