До уваги платників податків
Режим роботи Центру обслуговування платників Бердичівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області:
понеділок–п'ятниця – з 08.30 год. до 17.00 год.;
обідня перерва – з 12.00 год. до 12.30 год.
Телефони для довідок: (04143) 4-12-02, (04143) 4-08-34.
Терміни подання громадянами щорічної декларації
Бердичівська ДПІ нагадує, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу України.
При цьому, п. 49.20 ст. 49 Кодексу встановлено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відтак громадяни, фізичні особи – підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2022 року з урахуванням вимог Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» подають податкову декларацію до 01 травня 2023 року (включно).
Ставки збору з одноразового декларування
Бердичівська ДПІ нагадує, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок:
- 5 % щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні та щодо об’єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні. Як альтернативу платник може обрати ставку 6 % із сплатою податкового зобов’язання 3-ма рівними частинами.
- 9 % щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах, щодо права грошової вимоги до нерезидентів України, та щодо об’єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) за кордоном. Як альтернативу платник може обрати ставку 11,5 % із сплатою податкового зобов’язання 3-ма рівними частинами.
- 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 28 лютого 2023 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації). Як альтернативу платник може обрати ставку 3 % із сплатою податкового зобов’язання 3-ма рівними частинами.
Про включення до податкової знижки страхових платежів
Бердичівська ДПІ звертає увагу, що з 1 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів отриманих протягом 2022 року. Крім того, мають право подавати декларації і громадяни, які протягом минулого року мали витрати, що дозволені для включення до податкової знижки. Нагадаємо, що платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки зокрема, суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ;
б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю – 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї.
Про перевірку одноразової добровільної декларації
Бердичівська ДПІ нагадує, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці, яку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної декларації.
У разі виявлення за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, такий орган направляє протягом 10 календарних днів у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, декларанту відповідне повідомлення. За результатами розгляду такого повідомлення декларант має право подати уточнюючу відповідну одноразову (спеціальну) добровільну декларацію протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.
Бердичівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області