Прощання з Дмитром Яцканічем: воїном, онуком, сином, чоловіком, батьком…

  • 735

Фото без опису

До когорти найкращих  Воїнів Світла долучився уродженець села Райки Дмитро Геннадійович Яцканіч. Прощання з воїном відбулось у рідному селі 24 січня. Вкотре стоячи на колінах та встеляючи дорогу квітами, жителі Швайківської громади зустріли Героя.

Народився Дмитро Яцканіч 9 червня 1985 року у селі Райки в звичайній родині. Життя розпорядилось так, що його виховувала бабуся Марія Михайлівна. Вона доклала максимум зусиль, щоб онук виріс  порядною та мудрою людиною. «Моя бабулька» - лагідно він звертався до найріднішої людини, яка замінила маму.  А молодші брати Максим та Ігор вважали його найкращим братом.

У 1991-му пішов до першого класу Райківської школи. По завершенню дев'ятого класу навчався в Швайківській школі. Після здобуття загальної середньої освіти продовжив навчання у місті  Запоріжжі.  Здобув освіту кухаря-кондитера. Працював шеф-кухарем.  Строкову військову службу проходив у військовій частині 3027 міста Запоріжжя. Одружився та став щасливим батьком для чарівної донечки Єви.

З початку повномасштабного вторгнення став на захист Батьківщини. Був мобілізований до військової частини А 4052 на посаду командира зенітно-ракетного відділення зенітно-ракетного взводу. Героїчно загинув  17 січня 2023 під час виконання службового обов’язку в населеному пункті Моначинівка Куп'янського району Харківської області.

«Гіркий біль втрати огорнув своїм чорним крилом Швайківську громаду. Сьогодні ми знову прощаємось з нашим воїном, Героєм, мужнім та справжнім Дмитром Яцканічем. Вічна пам'ять воїну. Сили та терпіння рідним пережити важку втрату», - зазначив сільський голова Габріел Мкртчян.

У липні 2022 року Дмитро Яцканіч був нагороджений почесним нагрудним знаком від Головнокомандувача Збройних Сил України «За взірцевість у військовій службі» ІІ ступеня. Він був надійним побратимом, мужнім воїном, справжнім патріотом та захисником.

«Вічна пам'ять та спокій відважному Герою. Пам'ять про Дмитра житиме вічно у наших серцях», - наголосила староста Райківського старостинського округу Наталія Войнівська.

Теплими словами згадали про Дмитра Яцканіча директори Райківської гімназії та Швайківського ліцею Світлана Чумак та Ірина Білан. У пам'яті педагогів, однокласників, друзів, односельчан чоловік назавжди залишиться світлим учнем, вірним другом, доброю та порядною людиною.

«Блаженні Миротворці, бо вони синами Бога зовуться. Нехай Господь прийме душу новоприставленого воїна Дмитра, який віддав своє життя за ближніх своїх. Нехай прийме, як свою дитину і в Отчій оселі упокоїть. Нехай Дмитро з небес спостерігає за нами та допомагає побратимам, щоб якнайшвидше настала Перемога», - звернувся Благочинний Бердичівського округу Житомирської єпархії ПЦУ отець Євгеній Шимченко.

Він жив та любив, навчався та працював, мріяв та будував плани. Війна все зруйнувала… Вічна пам'ять воїну Дмитру Яцканічу, який загинув за світле і вільне майбутнє України. Герої не вмирають! Просто поряд бути перестають…

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису