Про активні програми зайнятості та допомогу роботодавцям – зустріч у Швайківській сільській раді

  • 166

Як розпочати та розвинути власну справу? Хто має право отримати мікрогранти та які умови для цього необхідно виконати? Активні програми зайнятості, перспективи для працевлаштування та комплекс послуг для роботодавців й працівників стали темою обговорення  на спільній зустрічі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, директора Бердичівської філії Житомирського обласного центру зайнятості Ольги Повійчук та начальника відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Людмили Грабовської.

В умовах повномасштабної війни служба зайнятості пропонує роботодавцям та громадянам фінансову підтримку у вигляді активних програм. Уряд розширив проєкт єРобота та запустив з 10 квітня нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвитку власного бізнесу.

«Захисники й захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до мирного життя, зможуть отримати гранти від 250 тис грн до 1 млн грн», - зауважила Ольга Повійчук.

Запускаються грантові програми, за якими можна отримати:

  • 250 тис грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис грн – для члена сім'ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Гранти на 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів.

Урядовий проект  є Робота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

Для того, щоб розпочати власну справу, потрібно здійснити п’ять кроків:

- Скласти бізнес-план;

- Подати документи;

- Захистити бізнес-план;

- Отримати рішення та відкрити рахунок;

- Отримати кошти та починати діяти.

Також у Службі зайнятості пропонують скористатися унікальною можливістю – отримати ваучер на безкоштовне навчання. Скористатися можливостями можуть особи старші 45-ти років і які мають не менше 15 років страхового стажу. Ваучер  дає одноразове право на перепідготовку за робітничою професією; підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовку на наступному рівні освіти; спеціалізацію та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями.

«Інформація важлива та корисна для наших громадян. Сподіваюсь, що знайдуться сміливці, які захочуть скористатися можливостями, що  нині пропонує держава», - наголосив Габріел Мкртчян.