Поліцейські радять: ігноруйте публікації та посилання у соціальних мережах та чатах месенджерів щодо допомоги від міжнародних організацій

  • 152

Фото без опису

З високою ймовірністю такі публікації  можуть бути фейковими.

Минулої доби до поліції звернулась бердичівлянка, яка знайшла у соціальній мережі «Фейсбук» публікацію з посиланням на ресурс нібито українського банку, за яким одразу можна отримати соціальну допомогу. Вона внесла на фейковому сайті, що мав вигляд, схожий на банківську сторінку, особисті відомості та погодилася зі стороннім доступом до її електронного кабінету. У результаті отримала банківське сповіщення про відрахування більш ніж 40 тисяч гривень з її рахунків.

Запам'ятайте:      

Державні та міжнародні громадські організації не поширюють сторонніх посилань у соціальних мережах чи месенджерах. Ви можете спілкуватися з представниками таких установ чи сервісів, якщо особисто здійснювали перехід на інші ресурси через їх офіційний сайт.

Назва чату та логотип у месенджері, що схожі на офіційні, ще не свідчать про їх справжність.

Важливо! Якщо ви раніше реєструвалися на офіційному сайті Мінсоцполітики «Є допомога», саме там можете перевірити статус заявки (https://aid.edopomoga.gov.ua/). Переходити за додатковими посиланнями, вводити відомості про банківські рахунки для цього не потрібно.

Інформацію про надання гуманітарної допомоги, у тому числі й грошової, пенсійних та соціальних виплат тощо можна дізнаватися на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/).

Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).

Не встановлюйте на свої комп’ютери, телефони чи інші гаджети стороннє програмне забезпечення, яке вам пропонують невідомі особи для нібито отримання соціальної допомоги.

У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або фахівцями з кібербезпеки. Будьте розсудливими та обережними!

Бердичівський районний відділ поліції