Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої рослинності та сміття

Суха вітряна погода сприяє миттєвому поширенню пожеж на значні площі, нерідко на житлові та господарські будівлі!

Не паліть, а краще компостуйте листя й інші органічні відходи! Це піджвить вашу територію і городи. А спалюванням сухостою, листя і сміття у житлових масивах ви не лише завдаєте шкоди довкіллю, а й несете загрозу здоров'ю оточуючих!

Тільки упродовж минулої доби підрозділами ДСНС області ліквідовано 5 пожеж сухої трави на площі 3,77 га та двічі - займання сміття. Одне з них - на відкритій території у Житомирі на площі 50 кв.м.

За тиждень рятувальники загасили 81 пожежу сухої рослинності. А від початку року на Житомирщині виникло 734 пожежі в екосистемах ( суха трава, торф, лісові масиви).

За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адмінвідповідальність відповідно до статті 77-1 кодексу України про адмінправопорушення. Вона передбачає штраф для громадян  3060-6120 грн.

Головне управління ДСНС України у Житомирській області