Жителів Швайківської громади закликають долучитися до спільного написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

  • 411

Фото без опису

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 27 жовтня, у День української писемності та мови, який, згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься саме цього дня, з 11-ї до 12-ї години Українське радіо проводить XXIII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Цей захід дає можливість усім охочим долучитися до написання диктанту й відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу, що об'єднує, – рідної мови. Трансляція здійснюватиметься на таких платформах АТ «Національна суспільна телекомпанія України»: радіоканалах «Українське радіо», «Радіо «Культура», телеканалі «Суспільне Культура», у мережах «Ютуб», «Фейсбук».

Авторкою диктанту стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. А читати диктант буде актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша в однойменному фільмі.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав українців із усіх куточків світу, а також усіх друзів нашої держави долучитися до написання диктанту:

«Запрошую долучитися до написання Радіодиктанту. Нехай цьогорічний мовний марафон єдності, який зазвичай охоплював усіх охочих в Україні та з-за кордону, стане наймасовішим. Українська – мова Героїв! Українська – мова нашої Перемоги!».