Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ШВАЙКІВСЬКИЙ ЦЕНТР
ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ» БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в
атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання: 44204542.
Юридична адреса підприємства: 13331, Житомирська обл., Бердичівський р-н, с. Швайківка, вул. Осівка, буд. 1А; тел.: 093-50-33-600 e-mail: shvaykivkapmsd@gmail.com.
Фактична адреса підприємства: 13341, Житомирська обл., Бердичівський р-н., с. Мирославка, вул. Лікарняна,68а (Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини с. Мирославка).
Метою отримання дозволу на викиди є провадження діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря. Діяльність, що розглядається, не підлягає оцінці впливу на довкілля, згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Основна діяльність, що здійснюється на майданчику – надання кваліфікованої первинної лікувально-профілактичної допомоги. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря відбуваються при роботі котла, що служить для опалення приміщень амбулаторії; роботі генераторів для забезпечення короткочасного електропостачання. Котел марки КТВ може працювати в трьох режимах: основний (в якості палива використовуються дрова та торф’яні брикети), І режим (в якості палива використовуються торф’яні брикети), ІІ режим (в якості палива використовуються дрова).
В процесі діяльності підприємства в атмосферне повітря викидаються (т/рік):
1) при основному режимі роботи: тверді речовини – 0,323, оксиди азоту – 0,173, оксид вуглецю – 0,642, діоксид сірки – 0,367, вуглеводні граничні – 0,003, метан – 0,0002, азоту (І) оксид – 0,0002, бензин - 0,064, діоксид вуглецю – 105,568.
2) при І режимі роботи: тверді речовини – 0,543, оксиди азоту – 0,098, оксид вуглецю – 0,852, діоксид сірки – 1,303, вуглеводні граничні – 0,003, метан – 0,0002, азоту (І) оксид – 0,0002, бензин - 0,064, діоксид вуглецю – 58,374.
3) при ІІ режимі роботи: тверді речовини – 0,213, оксиди азоту – 0,187, оксид вуглецю – 0,536, діоксид сірки – 0,007, вуглеводні граничні – 0,003, метан – 0,0002, азоту (І) оксид – 0,0002, бензин - 0,064, діоксид вуглецю – 110,798.
Об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відноситься до третьої групи об’єктів, згідно Наказу Міндовкілля від 27.06.2023 р. № 448. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.
Як виявив розрахунок приземної концентрації ЗР, долі приземної концентрації по всім ЗР, на всіх розрахункових точках як на межі, так і за межами СЗЗ, не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Відповідно, заходи щодо скорочення викидів та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів ЗР не розроблялись.
Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства (норматив ГДВ не був досягнутий за величинами масового потоку і масової концентрації), встановлені величини масової витрати (г/с). Для ЗР, за якими здійснюється державний облік, але на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,
встановлено величини масової витрати (г/с). Для ЗР, викиди яких не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, і для неорганізованих джерел викидів регулювання здійснюється шляхом встановлення вимог.
Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.
Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.