ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень» попереджає: незаконна порубка, перевезення, зберігання та збут лісу караються законом

  • 115

Фото без опису

Захисні лісонасадження вздовж залізниці, що розміщенні на території нашої громади, створені силами залізниці як інженерна споруда, що захищають земляне полотно від ерозії ґрунтів, колії від занесення снігом і ґрунтом під час хуртовин і вітрових стихій та захитають прилегле до колії природне середовище від техногенного впливу, зменшують шумові навантаження та вбирають шкідливі гази, пил, речовини та мають природоохоронне, екологічне, естетичне значення, спрямоване на забезпечення безперебійної роботи залізниці, забезпечення безпеки руху поїздів та запобігають аваріям та транспортним подіям на залізниці.

Протягом останніх років працівниками ВП «Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень» регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» виявлено випадки порушень статті 246 КК України «незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду. Дані випадки порушень підпадають під відповідальність, визначену статті 246 КК України:

«Кримінальний кодекс України
Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу

1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, -

карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, -

караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Примітка. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

2. У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.»

З огляду на вищевикладене, Швайківська сільська рада просить мешканців громади берегти довкілля, недопускати самовільних порубок в захисних лісонасадженнях залізниці. У разі виявлення таких фактів, негайно доводити наявну інформацію, до відома правоохоронних органів та представників залізниці.